Охорона праці

Звернення керівництва Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Одне з найважливіших питань, яке рано чи пізно необхідно вирішити усім батькам без виключення, це забезпечення безпеки дитини. Причому тут йдеться не про те, щоб оберігати своє дитя вдень і вночі, ліквідовувати усі потенційні небезпеки на його життєвому шляху і підстилати соломки скрізь, де воно може впасти. Мова йде про те, щоб допомогти дитині самій організовувати власне безпечне існування. Як і будь-який інший освітньо-виховний процес, виховання безпеки включає певні знання, уміння і навички.

Оскільки дитина не має власного досвіду, все що говорять йому батьки, сприймається як теорія. Коли малюк підростає, збільшується небезпека, яка його може підстерігати. Але не дивлячись на це, треба дати йому більше свободи, заздалегідь пояснивши йому як треба поводитися під час різних ситуацій.

Необхідно навчити дитину як поступати в тій або іншій ситуації, а не прищеплювати йому нові страхи, постійно повторюючи йому: "не підходь, укусить", "не переходь, зіб'є", "не чіпай, обпечешся".

Найважливіше правило для батьків в процесі виховання у дитини принципів безпеки - уміти пояснити так, щоб дитина зрозуміла. Так Ви зможете уникнути знайомої всім ситуації, коли начебто і пояснили вже все неодноразово, розповіли сто разів, а все марно. Навчання безперервне, поетапне і таке, що враховує особливості саме Вашої дитини - запоруку його безпечного майбутнього і Вашого спокою.

Щоб уберегти дитину від біди, батькам треба пам'ятати та дотримуватись таких правил:

- не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час,

- не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям та вступати в контакт з незнайомими людьми на вулиці,

- вчити користуватися телефоном для виклику екстрених служб «101», «102», «103», «104»,

- забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети - вони можуть бути небезпечними,

- не дозволяти підходити до обірваних електропроводів,

- не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича,

- не дозволяти дражнити тварин,

- не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно,

- не дозволяти користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними й газовими приладами без нагляду дорослих;

- не дозволяти купатися в необстежених водоймах, пустувати на воді, запливати на глибокі місця,

- вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.

Шановні батьки, Ви повинні знати про кожен крок вашої дитини, бо її життя знаходиться у Ваших руках.Додайте текст тут...

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Головне управління з питань надзвичайних ситуацій вкрай стурбоване станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків за 11 місяців 2020 року.

Варто знати, що з початку року на пожежах загинуло 5 дітей та 12 травмовано. Також, рятувальникам вдалося врятувати 25 дітей. Що стосується ситуації на водних об'єктах, то загинуло 13 дітей та 2 врятовано. Ще є випадки травмування підростаючого покоління під час виявлення вибухово-небезпечних предметів.

Тож, кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина Дніпропетровщини, особливо до батьків.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Рятувальники Дніпропетровщини вживають багато заходів для навчання підростаючого покоління самим необхідним правилам безпеки життєдіяльності, але через пандемію Covid-19 зменшено кількість відвідуваннь дошкільних, шкільних та інших навчальних закладів та призупинено проведення акцій Всеукраїнського та обласного масштабів. Але, надзвичайники не в змозі охопити стовідсотково всю молодь та підростаюче покоління Дніпропетровщини, тож звертаємося до батьків з проханням!

Шановні батьки, пам'ятайте! Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, на воді, незнання елементарних правил безпечної поведінки - є першопричини сумних та трагічних наслідків.

Найперше, що радять Вам зробити надзвичайники, так це як можна частіше проводити зі своїми дітьми розмови щодо безпечного поводження в побуті, школі, на вулиці та закладах з масовим перебуванням людей. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя.

В жодному разі - не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх нащадків, власним прикладом, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих.

Будь ласка! Навчіть дітей, що у разі надзвичайної ситуації слід телефонувати за номером Служби порятунку - 101!

МЕТОДИЧНІ  РЕКОМЕНДАЦІЇ  ВІД ДСНС

ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати